Triathlonowy debiutant i to od razu na dystansie Ironman!

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Szymonem Brzękiem. Początkującym zawodnikiem, który ukończył swój debiutancki triathlon podczas Castle Triathlon Malbork 2015 i to od razu na dystansie Ironman.
szymonbrzek
Czy się zajmujesz na co dzień?
Na co dzień prowadzę Ełckie Stowarzyszenie Sportów Walki ,,Sekcja Zero” oraz klub bokserski o tej samej nazwie. Jestem w nim trenerem oraz czynnym zawodnikiem. Boks trenuje wyczynowo od 14 roku życia, a aktualnie mam 28 lat. W swoim dorobku mam medale Mistrzostw Polski, Pucharów Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, a także zwycięstwa w Turniejach Międzynarodowych. Startowałem również w turniejach kick-boxingu i MMA, a od jakiegoś roku biegam. Mam ukończone dwa maratony, półmaraton i od niedawna triathlon na dystansie IRONMAN!
Ile czasu przygotowywałeś się do startu w debiucie?
Do debiutu szykowałem się jakieś 1,5 miesiąca. Ponieważ nie byłem pewien tego, czy wystartuję w tych zawodach, dlatego zgłosiłem się dopiero na 45 dni przed imprezą. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego zacząłem przygotowania, najpierw były biegi, ponieważ już wcześniej miałem za sobą start w dwóch maratonach i udało mi się ukończyć je w dość dobrym czasie. Potem zacząłem pływać w jeziorze, na basenie, a po niedługim czasie kupiłem rower szosowy. W szybkim tempie udało mi się łączyć wszystkie dyscypliny i realizowałem swój plan treningowy, który sam sobie ułożyłem.
Jaki miałeś cel w swoim pierwszym starcie?
Moim celem było wystartowanie i ukończenie dystansu pełnego Ironmana w swoim debiucie i zostanie pierwszą osobą, która ukończyła Ironmana z mojego miasta, czyli z Ełku. Czas jaki osiągnę nie miał dla mnie żadnego znaczenia. Udało się, jest to dla mnie ogromny sukces, jestem szczęśliwy. Byłem zmotywowany, żeby to zrobić bo miałem dla kogo.
Jakie są Twoje wrażenia z trasy?
Wrażenia są i to ogromne, trasa sama w sobie ciekawa z pięknym krajobrazem, tylko najgorsze były ekstremalne warunki pogodowe: silny wiatr, fale podczas pływania i jeszcze deszcz, a na dodatek dość niska temperatura powietrza. To wszystko dało w kość. Mimo tego nie złamało mnie to i dalej zmierzałem do mety.
Jak oceniasz organizację zawodów? 
Ogólnie nie mam porównania do organizacji imprez triathlonowych, ponieważ to był mój pierwszy start w tego typu imprezie, ale nie mam nic do zarzucenie pod kątem organizacyjnym i jestem zadowolony z tych zawodów. Wszystko było jak należy! Kawał dobrej roboty był zrobiony po stronie organizatorów. Miła atmosfera, mili i uśmiechnięci ludzie na trasach i wszystko dopięte na ostatni guzik.
Czy poza tymi zawodami stawiasz sobie jakieś inne cele triathlonowe? 
Tak oczywiście, mam zamiar startować w tego typu imprezach i to na dystansie Ironmana :) Chciałbym osiągnąć jak najlepszy wynik czasowy, tylko czeka mnie dużo ciężkiej pracy podczas samotnych treningów.

.