Punkty odżywiania na trasie Castle Triathlon Malbork 2015!

Specjalnie dla zawodników marka PowerBar przygotowała na trasie niedzielnego wyścigu 4 punkty żywieniowe. Pierwszy punkt zlokalizowany zostanie na pętli kolarskiej, po przejechaniu 29 km, czyli po zjeździe z drogi krajowej nr 55 w ul. Ludwika Solskiego. Wyjątkowo na tym punkcie woda oraz izotonik PowerBar będzie podawany w bidonach (woda, izotonik PowerBar, żele PowerBar, batony PowerBar, banany).

malbork_ctm2015_trasa_bieg

Na każdej pętli biegowej będą znajdowały się 3 punkty żywieniowe i będą zlokalizowane odpowiednio po 0,4 km od rozpoczęcia pętli (woda, izotonik PowerBar, żele PowerBar, batony PowerBar, banany, pomarańcze, drożdżówki), 2,4km od rozpoczęcia pętli (woda, izotonik PowerBar, banany, pomarańcze, drożdżówki), 4,4km od rozpoczęcia pętli  (woda, izotonik PowerBar, żele PowerBar, banany, pomarańcze, drożdżówki) czyli rozpiętość pomiędzy poszczególnymi punktami żywieniowymi będzie wynosiła odpowiednio 2km, 2km i 3km.

Ostatni punkt żywieniowy na trasie wyścigu, to bufet, który będzie usytuowany tuż za metą, w którym będzie znajdować się woda, izotonik PowerBar, banany, pomarańcze, drożdżówki, a dodatkowo w Karczmie Zamczysko będzie możliwość zjedzenia ciepłego makaronu.

UWAGA!!! Pomoc z zewnątrz czyli podawanie przez kibiców własnych produktów będzie możliwe wyłącznie na samym końcu każdej strefy bufetowej, za wyjątkiem bufetu na mecie. Każda osoba, która podaje własne produkty ma obowiązek zachować szczególną ostrożność oraz nie może wchodzić na trasę wyścigu. Długość strefy, w której można podawać produkty przez osoby z zewnątrz to maksymalnie 50 m od końca strefy bufetowej. Za podawanie zawodnikowi produktów w innym miejscu niż wyznaczona strefa bufetowa grozi dyskwalifikacja.

Obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia na trasie wyścigu w innym miejscu niż wyznaczone strefy zrzutu. Za śmiecenie na trasie wyścigu również grozi dyskwalifikacja. Ok. 200 metrów za każdym punktem będzie zlokalizowana strefa zrzutu, czyli miejsce, w którym można będzie wyrzucić nieczystości oraz zużyte bidony, kubeczki i opakowania. Wyjątkiem będzie punkt kolarski, dla którego strefa zrzutu będzie zlokalizowana po ok. 400 metrach od strefy bufetowej i dodatkowo 400 metrów przed bufetem. Każda strefa rzutu zostanie oznaczona żółtym banerem.

tutaj_wyrzucamy_smieci.