Ponad pół tysiąca zawodników wystartuje w Castle Triathlon Malbork

Już za nieco ponad miesiąc u stóp Zamku Krzyżackiego w Malborku wystartuje ponad pół tysiąca zawodników, którzy zmierzą się w ramach Castle Triathlon na dystansie Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu), a także na dystansie o połowę krótszym czyli 1/2IM.

1 (26)

„Cieszymy się, że zawodnicy już po raz kolejny nam zaufali i z chęcią zgłaszają się na zawody w Malborku. W tym roku, trochę zmienimy lokalizację strefy zmian w stosunku do lat ubiegłych, a także meta zostanie usytuowana w nieco innym miejscu. Zmiany te będą znacznie korzystniejsze dla triathlonistów, ponieważ dzięki temu będziemy mogli zaoferować nieodpłatny parking dla wszystkich startujących, a same zawody staną się dużo bardziej widowiskowe i atrakcyjne dla kibiców. O szczegółach poinformujemy już za kilka dni, ale zapewniam, że trasa kolarska nadal pozostanie płaska i niezwykle szybka.” – powiedział dyrektor zawodów Marcin Waniewski.

Poza przedstawieniem trasy, zostanie również zaprezentowana lokalizacja punktów żywieniowych oraz zaopatrzenie ich w odżywki i izotoniki marki PowerBar, owoce i wodę na tych punktach..