Ważne informacje dla zawodników startujących w Castle Triathlon Malbork

Drodzy Zawodnicy! Witamy w gronie uczestników Castle Triathlon Malbork 2016! Zachęcamy do zapoznania się w poniższymi informacjami, które ułatwią Wam start w zawodach.

PROGRAM IMPREZY
SOBOTA, 03.09.2016
13:00 objazd trasy kolarskiej
14:00 – 18:00 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów) oraz EXPO
14:00 – 18:00 wprowadzanie rowerów do strefy zmian
18:00 odprawa techniczna (Zamek Krzyżacki – Sala Karwan)
18:00 – 20:00 pasta party (Zamek Krzyżacki – Sala Karwan)

NIEDZIELA, 04.09.2016
05:00 – 05:30 możliwość sprawdzenia sprzętu w strefie zmian dla dystansu IM (w tym terminie nie ma możliwości wprowadzania roweru do strefy, a zawodnicy łamiący ten zapis zostaną ukarani 4 minutami kary czasowej!)
06:00 start dystans Ironman
07:00 – 20:00 EXPO oraz inne atrakcje
08:00 – 08:30 możliwość sprawdzenia sprzętu w strefie zmian dla dystansu 1/2IM (w tym terminie nie ma możliwości wprowadzania roweru do strefy, a zawodnicy łamiący ten zapis zostaną ukarani 4 minutami kary czasowej!)
09:00 start dystans 1/2 Ironman
16:00 wydawanie rowerów ze strefy zmian
22:00 zamknięcie trasy
22:00 – 22:30 ceremonia wręczania nagród

ctm2016_FB42

PAKIET STARTOWY
– Chip do pomiaru czasu, który znajduje się w pakiecie zamocuj przed startem na lewej nodze nad kostką. Umieszczenie chipa w innym miejscu spowoduje brak odczytu na trasie i nie umieszczenie Twojego nazwiska na wynikach.

– W pakiecie startowym otrzymasz również 2 worki, które są przeznaczone na ubrania do powieszenia na wieszakach w strefie zmian. W strefie zmian przy każdym stanowisku będzie również kuweta, do której można włożyć swoje rzeczy. Możesz skorzystać zarówno z worków, jak i z kuwety. Przy korzystaniu z worków pamiętaj, aby do jednego worka należy zapakować wszystkie rzeczy niezbędne do części kolarskiej, natomiast do drugiego worka wszystkie rzeczy niezbędne do części biegowej. Po każdym użyciu worki należy odwieszać na swój wieszak. Nie odwieszenie worka na swoje miejsce spowoduje dyskwalifikację.

– Numer startowy, który otrzymasz przygotuj w strefie zmian i załóż dopiero po wyjściu z wody. Każdy zawodnik powinien mieć własną gumkę do przymocowania numeru startowego! Podczas jazdy na rowerze numer powinien być widoczny z tyłu, a podczas biegu z przodu.

– Ponadto otrzymasz czepek, numer do przyklejenia pod siodełko oraz trzy numery na kask, które należy przylepić z przodu i po bokach.

– Koszulkę finishera otrzymasz po przekroczeniu mety.

KARTA ZAWODNIKA

– Każdy zawodnik przed odbiorem pakietu startowego powinien pobrać kartę zawodnika logując się na swoje konto w systemie zapisów www.startlist.pl. Prosimy o wydrukowanie i podpisanie karty, a następnie przedstawienie jej podczas odbioru pakietu w biurze zawodów. W przypadku gdy pakiet startowy odbiera za zawodnika inna osoba, niezbędne będzie przedstawienie dowodu osobistego uczestnika imprezy lub jego kserokopia. Jednocześnie prosimy o sprawdzenie poprawności swoich danych w systemie, a w przypadku błędu prosimy o ich edycję lub mail na biuro (małpa) startlist (kropka) pl z prośbą o ich zmianę.

DRAFTING
Na trasie rowerowej Castle Triathlon Malbork obowiązuje całkowity zakaz draftingu. Jazda bez draftingu to nic innego jak jazda indywidualna na czas (time trial). Zawodnik powinien jechać sam od startu, aż do mety. Osoba jadąca z tyłu powinna trzymać odstęp minimum 7 metrów licząc od przedniego koła zawodnika jadącego przed nim oraz minimum 2 metry z boku. W momencie mijania zawodnik powinien trzymać się swojego rywala nie bliżej niż 2 metry z tyłu i 2 metry z boku. Gdy kolarz wjedzie w strefę 2 x 7 m ma 15 sekund na minięcie przedniego koła rywala, natomiast gdy minie już przednie koło, to osoba mijana ma 15 sekund na wyjście z pola 2 x 7 m.

– W przypadku osób łamiących przepisy będą egzekwowane kary. Przy pierwszym przewinieniu następuje czterominutowa kara czasowa. Przy drugim przewinieniu następuje druga czterominutowa kara czasowa. Kary będą egzekwowane tuż za strefą zmian. Trzecie przewinienie to dyskwalifikacja. Zawodnicy, którzy nie odbędą swojej kary czasowej zostaną automatycznie zdyskwalifikowani. Zawodnikom nie przysługuje odwołanie się od kary czasowej!!!

– Do strefy 2 x 7 m można wjechać unikając kary jeżeli: wyjeżdżasz lub wjeżdżasz do strefy zmian, mijasz rywala, lecz nie dłużej niż przez 15 sekund, rowerzyści zwalniają ze względów bezpieczeństwa, jesteś w trakcie skrętu lub nawrotu przekraczającym kąt 90 stopni.

– Powyższe kary dotyczą również takich przewinień jak: blokowanie i utrudnianie wymijania, pozostawienie bidonów na trasie, niesportowe zachowanie, pomoc z zewnątrz (dotyczy podawania jedzenia, picia, polewania wodą, naprawy sprzętu w innych miejscach niż wyznaczone).

WAŻNE!
– Na 20 minut przed startem zakończ rozgrzewkę i ustaw się w miejscu wskazanym przez sędziego!

– Start odbędzie się z wody. Przed ustawieniem się na linii startu każdy zawodnik winien przejść przez matę pomiarową w celu weryfikacji ilości startujących.

– Pianki neoprenowe są dozwolone.

– Podczas zawodów zwróć uwagę na punkty kontrolne mierzące czas i na oznaczenia trasy. Ominięcie punktu lub skracanie trasy spowoduje dyskwalifikację.

PAMIĘTAJ O ZACHOWANIU SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA TRASIE KOLARSKIEJ!!! TRZYMAJ SIĘ PRAWEJ STRONY!!! KAŻDE PRZEKROCZENIE OSI JEZDNI BĘDZIE KARANE NATYCHMIASTOWĄ DYSKWALIFIKACJĄ!!!

– Zawody zostaną rozegrane przy zamkniętym ruchu drogowym, jednakże wszyscy zawodnicy powinni poruszać się prawą stroną jezdni i bezwzględnie przestrzegać przepisów Ruchu Drogowego. Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność mając na uwadze ewentualną możliwość wyjechania pojazdów z pól czy pojedynczych zabudowań i posesji. Zawodnicy powinni bezwzględnie stosować się do poleceń sędziów oraz Służb Zabezpieczających trasę zawodów.

– Informujemy, iż trasa kolarska w dniu imprezy tj. 06.09.2016 zostanie zamknięta w godzinach 6:00-16:00 i w tym czasie obowiązuje całkowity zakaz poruszania się autem po trasie wyścigu.

– Nieodpłatny parking dla zawodników i kibiców mieści się przy ul. Wałowej, tuż przy strefie zmian. Wjazd na parking będzie możliwy do godziny 6:30, natomiast wyjazd z parkingu będzie możliwy jedynie po godzinie 16:00. ZOBACZ, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ PARKING.

– Po ukończeniu triathlonu i otrzymaniu medalu zwróć chip. Nieoddanie chipa powoduje dyskwalifikację.

OBJAZD TRASY
– Zapraszamy również wszystkich chętnych na objazd trasy kolarskiej, który odbędzie się w sobotę 3 września o godzinie 13:00 (zbiórka zawodników w okolicy biura zawodów przy ul. Wałowej w Malborku). Objazd trasy odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym (kaski obowiązkowe).