Równo miesiąc pozostał do Castle Triathlon Malbork!

Równo za miesiąc, 4 września o godzinie 6:00, rozpocznie się Castle Triathlon Malbork! Zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: pełen IM, gdzie do przepłynięcia będzie 3,8 km, do przejechania na rowerze 180 km oraz do przebiegnięcia dystans maratonu, czyli 42,2 km lub dystans o połowę krótszy – 1/2 IM. Listy startowe nadal zapełniają się i możemy na nich znaleźć nazwiska ponad pięciuset osób.

Co powinniście wiedzieć o zawodach w Malborku?

SZYBKIE I WIDOWISKOWE TRASY
Castle Triathlon Malbork to wyjątkowa impreza u stóp największej ceglanej europejskiej budowli – Zamku Krzyżackiego. Pływanie odbędzie się w rzece Nogat, przepływającej u samych podnóży Zamku. Szybka i płaska trasa kolarska prowadzić będzie przez Żuławy Wiślane. Trasa etapu biegowego przebiegać będzie między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego, co powoduje, że są to niezwykle widowiskowe zawody.

158015

LOKALIZACJA I NIESAMOWITA ATMOSFERA
Odprawa techniczna oraz pasta part dzień przed zawodami, czyli 3 września, będą miały miejsce w klimatycznej sali Karwan. Jest duży ceglany budynek przy wschodniej linii obronnej Przedzamcza, w którym niegdyś znajdowała się zbrojownia i wozownia krzyżacka. A o niesamowitą oprawę w strefie finishera zadbają rycerze witający każdego zawodnika przekraczającego linię mety.

szymonbrzek

BOGATO ZAOPATRZONE PUNKTY ŻYWIENIOWE
Na trasie nie zabraknie punktów odżywczych, o które zadba nasz sponsor PowerBar. Punkty zaopatrzone będą w wodę, izotonik (na trasie kolarskiej podawany w bidonach), żele PowerBar, batony PowerBar oraz banany. Na trasie biegowej oraz na mecie dodatkowo dostępne będą pomarańcze i drożdżówki. Po finishu zawodnicy będą mieli możliwość zjedzenia ciepłego makaronu w Karczmie Zamczysko.

ctm_FB5

SZTAFETY
W tym roku po raz pierwszy macie możliwość wystartowania w trzyosobowych sztafetach, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Sztafety dozwolone są zarówno na pełnym dystansie, jak i na połówce. Każdy z członków sztafety otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę finishera po zakończeniu wyścigu. Dodatkowo, dajemy Wam możliwość wspólnego wbiegnięcia na metę!

sztafeta

Przypominamy, że na Castle Triathlon Malbork można zapisywać się tylko do 21 sierpnia! Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce ZGŁOSZENIA.