Punkty odżywiania na trasie Castle Triathlon Malbork!

Żywienie podczas pełnego dystansu Ironman jest niezwykle ważną kwestią, dlatego dzisiaj przedstawiamy garść informacji dotyczącą punktów odżywczych na trasie Castle Triathlon Malbork.

Specjalnie dla zawodników marka Enervit przygotowała ponad 750 kg odżywek w postaci izotoników, żeli oraz batonów. Ponadto do dyspozycji zawodników na każdym punkcie będzie wody oraz kilkaset  kilogramów bananów oraz pomarańczy.

mapa_ctm2014_run_strzałki_enervit

Pierwszy punkt zlokalizowany zostanie na pętli kolarskiej, po przejechaniu 29 km, czyli po zjeździe z drogi krajowej nr 55 w ul. Ludwika Solskiego. Wyjątkowo na tym punkcie woda oraz izotonik będzie podawany w bidonach 0,5 litra.

Na każdej pętli biegowej będą znajdowały się 3 punkty żywieniowe i będą zlokalizowane odpowiednio po 0,3 km od rozpoczęcia pętli, 2,3km od rozpoczęcia pętli, 4,3km od rozpoczęcia pętli czyli rozpiętość pomiędzy poszczególnymi punktami będzie wynosiła odpowiednio 2km, 2km i 3km.

Ostatni punkt żywieniowy na trasie wyścigu, to bufet, który będzie usytuowany tuż za metą.

UWAGA!!! Pomoc z zewnątrz czyli podawanie przez kibiców własnych produktów będzie możliwe wyłącznie na samym końcu każdej strefy bufetowej, za wyjątkiem bufetu na mecie. Każda osoba, która podaje własne produkty ma obowiązek zachować szczególną ostrożność oraz nie może wchodzić na trasę wyścigu. Długość strefy, w której można podawać produkty przez osoby z zewnątrz to maksymalnie 50 m od końca strefy bufetowej. Za podawanie zawodnikowi produktów w innym miejscu niż wyznaczona strefa bufetowa grozi dyskwalifikacja.

Obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia na trasie wyścigu w innym miejscu niż wyznaczone strefy zrzutu. Za śmiecenie na trasie wyścigu również grozi dyskwalifikacja. Ok. 200 metrów za każdym punktem będzie zlokalizowana strefa zrzutu, czyli miejsce, w którym można będzie wyrzucić nieczystości oraz zużyte bidony, kubeczki i opakowania. Wyjątkiem będzie punkt kolarski, dla którego strefa zrzutu będzie zlokalizowana po ok. 400 metrach od strefy bufetowej. Każda strefa rzutu zostanie oznaczona żółtym banerem.

tutaj_wyrzucamy_smieci

 .