Ironman dla stwardnienia rozsianego!

Sześciu sportowców (min. Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, Medalista Olimpijski Przemysław Miarczyński, Mistrz Świata w windsurfingu Piotr Myszka i pięciokrotny Mistrz Świata MAx Wójcik, a także biegaczka WithaSMile Milena Trojanowska), będzie towarzyszyło na odcinku maratonu pięciokrotnemu Mistrzowi Świata Maxowi Wójcikowi, który wystartuje na pełnym dystansie (180km roweru, 42,2km biegu i 3,8km pływania). Wszyscy sportowcy będą promować 4 formy wsparcia akcji mające na celu budowę świadomości o SM, a także zbiórkę pieniędzy na najpilniejsze potrzeby osób chorych na SM (min. wózki inwalidzkie).

Wszyscy oni wspierają akcję IM4SM – IronMan dla Stwardnienia Rozsianego i wszyscy wezmą czynny udział podczas kampanii, która zainauguruje podczas Castle Triathlon Malbork już 6 września 2015 roku.

ironman_dla_stwardnienia_rozsianego

Akcja ma na celu rozpoczęcie dialogu o SM, a także pozyskanie funduszy na rehabilitację, leczenie i sprzęt niezbędny 50 tysiącom Polaków (tylu z nich żyje z diagnozą SM). Chcemy opowiedzieć z czym na co dzień zmagają się chorzy na SM, równocześnie pokazując, że ta choroba to nie wyrok i nie powinna ona być barierą w zdobywaniu edukacji, w rozwoju zawodowym i życiu prywatnym czy w realizacji najśmielszych marzeń.

Działamy we czwórkę: Agnieszka Wójcik, Kamila Karkosińska (Fundacja Twardziele PTSR), Małgosia Dąbrowska i Max Wójcik, który wystartuje w całym IronManie (Castle Triathlon w Malborku: 180,2km jazdy na rowerze, 42,2km biegu, 3,86km pływania) na zasadach zakładu honorowego. Max swój start w IronManie dedykuje żonie Agnieszce – chorej na SM od 11 lat, i wszystkim SMowcom, którym chce dodać otuchy i zebrać fundusze na potrzeby wynikające z choroby.

Na odcinku maratonu wesprą go wybitni sportowcy. To właśnie sportowcy najlepiej rozumieją co oznacza doprowadzenie swojego ciała na skraj wytrzymałości – uczucia towarzyszącego chorym na stwardnienie rozsiane co dnia..