Czołowi długodystansowcy wystartują w Malborku! Zmiana lokalizacji strefy zmian!

Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego zbliża się wielkimi krokami. Do imprezy zostało już tylko 10 dni, a na liście startowej można znaleźć rekordową liczbę uczestników z dotychczasowych 14 edycji malborskiego triathlonu. Już 6 września ponad 530 osób zmierzy się z dystansem Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu) oraz ½ Ironma (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu).

CIT-Malbork-0953

Pływanie zostanie rozegrane w rzece Nogat u stóp Zamku Krzyżackiego, a triathloniści na dystansie Ironman wystartują już o godzinie 6:00. 3 godziny później na linii startu staną osoby chcące zmierzyć się z popularną „połówką”. Strefa zmian zostanie zlokalizowana na „Campingu Nad Stawem”, który mieści się przy ul. Wałowej, natomiast trasa kolarska wytyczona zostanie na pętlach po 30 km i będzie prowadziła ul. Wałową, następnie drogą powiatową w stronę miejscowości Kościeleczki, Tralewo, Laski, Trępnowy, a nawrót zostanie zlokalizowany przed miejscowością Lichnowy. Po powrocie do Malborka, triathloniści przejadą jeszcze ulicami Ludwika Solskiego oraz Główną. Bieg zostanie przeprowadzony na pętlach po 7 km każda, a triathloniści z całego kraju będą mogli przebiec przez Zamek, co jest niewątpliwą atrakcją dla przyjezdnych! Meta, expo, punkt masażu oraz strefa zawodnika zostanie zlokalizowana na Parkingu asfaltowym również przy ul. Wałowej.

Podobnie jak w roku ubiegłym do Castle Triathlon Malbork zgłosiła się czołówka polskiego triathlonu, a na liście startowej można znaleźć m.in. ubiegłorocznych zwycięzców – Wojciecha Łachuta i Mikołaja Lufta. Ponadto w Malborku wystartują medaliści Mistrzostw Polski – Marcina Ławicki i Adam Głogowski. Poza pretendentami do zwycięstwa na linii startu stanie także Maciej Dowbor – znany dziennikarz i prezenter telewizyjny, a także Minister Sportu Adam Korol, który pobiegnie w charytatywnej sztafecie dla osób ze stwardnieniem rozsianym.

1 (97)

.